Diş Hastanesi , Dentopia Bahçelievler ve Bahçeşehir Hastaneleri

Online Randevu

Engelli Diş Tedavisi

Engelli Diş Tedavisi

Özel bakıma ihtiyacı olan çocuk ve yetişkinlerin, ağız hijyenlerine dikkat etmeleri, ağız ve diş sağlıklarını korumaları daha zordur. Bu durum ağız hijyenlerini olumsuz etkilemekte ve ağız içinde hastalıkların daha çabuk oluşmasına sebep olur. Aynı zamanda oluşan bu hastalıklar özel bakıma ihtiyacı olan çocuk ve yetişkinlerin genel sağlıklarını da olumsuz yönde etkiler. Dolayısıyla bu kişilerin ağız ve diş sağlıklarını iyileştirmek önemlidir. Engelli bireylerin diş tedavileri için özel donanımlara sahip bir klinik ortam olması hem hastanın rahatı hem de tedavi hizmetlerinin en iyi şekilde sunulabilmesi için önemlidir. Kurumumuzda engelli hastalarımızın tedavi göreceği diş hekimi koltuğu, hastamızın rahatlıkla koltuğa yerleşmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Hasta koltuğunun hareketli ve gerekli özelliklere sahip olması hastanın koltuğa rahatlıkla yerleşmesini ve kendini daha işlem başlamadan güvende hissetmesini sağlar. Böylece tedavi kısa sürede bitirilir ve hastamız çok daha az stres yaşar.

 

Aynı zamanda kurumumuzda; tekerlekli sandalye kullanıcılarına özel rampalar, bina içi geniş asansörler ve WC içi özel düzenlemeler ile hastanın her ihtiyacının rahatlıkla karşılanması amaç edinilmiştir. Engelli hastalarımızın mental(zihinsel) durumuna göre tedavi işlemleri, genel anestezi ya da bilinçli sedasyon altında yapılır. Bu tedaviler, tam donanıma sahip ameliyathanemizde, anestezi uzmanımız kontrolünde yapılır ve tüm bu işlemler için hastalarımızdan hiçbir ek ücret talep edilmez. Hastalarımızın tüm ödemeleri SGK tarafından karşılanır.

 

Engelli hastalarımız için vermiş olduğumuz hizmetler bunlarla da sınırlı değildir. Hastalarımız evlerinden engelliler için özel olarak tasarlanmış araçlarımızla alınır, tedavileri gerçekleştirilir ve yine evlerine servis ile bırakılır. Tüm bu imkanlardan faydalanmak ve detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

 

Engelli hastalarımızın diş tedavi ve protezleri SGK tarafından karşılanmaktadır. Hastalarımızın mental durumuna göre tedavi işlemleri: tam teşekküllü ameliyathanemizde, anestezi uzmanımız kontrolünde genel anestezi yada bilinçli sedasyon  altında gerçekleştirilebilmektedir. tüm bu işlemler için hastalarımızdan hiçbir ek ücret talep edilmemekte, tamamı sgk tarafından karşılanmaktadır. Engelli hastalarımız için vermiş olduğumuz hizmetler bunlarla sınırlı olmayıp; hastalarımızı evlerinden engelliler için özel olarak tasarlanmış araçlarımızla alıp, tedavileri gerçekleştirip yine evlerine servis gerçekleştirmekteyiz. Tüm bu imkanlardan faydalanmak ve detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.