Yükleniyor...

444 33 68
Hergün : 9.00 - 24:00

İmplant Tedavisi

images

İmplant Tedavisi

İMPLANT NEDİR?

İmplant kelimesi Latince bir kelime olup, ekim-ekmek anlamına gelmektedir. Diş hekimliğinde ise kaybedilen dişlerin yerine, fonksiyon ve estetik olarak doğal dişlere benzer yapıları oluşturmak için kemiğe yerleştirilen kök ya da silindirik yapılara implant denir. İmplant tedavisi hastanın yaşam standardını yükseltmek için geliştirilmiştir. Hayati bir uygulama değildir.

Günümüzde implant materyali olarak en fazla kullanılan metal titanyumdur. Titanyum, doku uyumu mükemmel olan, yüzyıllardır tıbbın birçok alanında güvenle kullanılan bir metaldir. Kalp-böbrek transplantasyonunda olduğu gibi antijen-antikor reaksiyonu oluşturmaz. Bu nedenle doku reddi gelişmez.


İMPLANT TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

 

  • Normal yara iyileşmesi olan bireylere
  • Ağız hijyeni sağlayabilecek bireylere
  • Yeterli miktarda ya da yeterli miktara ulaştırılabilecek kemik yapısına sahip bireylere
  • İmplant yapımı için sistemik engeli olmayan kişilere implant uygulanabilinir.


İmplant uygulanması planlanan hasta, klinik ve radyografik tetkiklerden geçirilir. Bu incelemeler sonucunda uygulanacak implantın tip, çap ve boyuna; daha sonra protez tipine karar verilir. Bu doğrultuda farklı implant ve protez tiplerine bağlı olarak tedavi süresi değişebilmektedir. Tedavi süreci bir gün ile altı ay arasında farklılık gösterir. Operasyon sonrası altçenede 3, üstçenede 6 ay kadar implantların kemikle kaynaşması beklenmelidir. Bu dönem iyileşme dönemi olarak adlandırılır ve hastanın dişsiz kalmaması için geçici bir protez yapılır.

444 33 68

Randevu Bilgi İçin Arayın

Dentopia  Diş Hastanesi 7 gün 01:00 saatine kadar  hizmet vermektedir. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili her türlü acil müdahale yapılmaktadır, Bahçelievler Şubemiz incili Metrobüs durağına 50 mt ilerisinde E-5 Karayolunun Hava Alanı istikametinde Sağındadır. Acil Dişçi olarak 01:00 saatine kadar 7 gün hizmet vermektedir. 444 3368 numaradan hemen ulaşabilirsiniz.

Online Randevu

image