Yükleniyor...

444 33 68
Hergün : 9.00 - 24:00

Kanal Tedavisi ( Endodonti )

images

Kanal Tedavisi ( Endodonti )

Dişin iç kısmında, diş dokularının beslenmesinde ve korunmasında önemli görevi olan sinirler (pulpa dokusu) vardır. Pulpa, dişin kuron kısmından başlayıp kök ucuna kadar ilerler. Bu dokulardan kaynaklanan hastalıkların tedavisiyle ilgilenen uzmanlık alanına Endodonti denir.

Pulpa dokusunun iltihaplanması sonrasında dişte kendiliğinden başlayan çok şiddetli ağrıların  giderilmesi, dişin tedavi edilerek uzun yıllar ağızda fonksiyon görmesini sağlamak için kanal tedavisi ve diğer tedavileri uygulayan bölümümüzdür.

Merkezimizde, endodonti branşında uygulanan bir takım yöntemler sayesinde  tedavilerin daha güvenli ve başarılı sonuçlara ulaşması hedeflenir. Bu yöntemleri kısaca açıklayacak olursak;

Apex Locator: Kanal tedavisi uygulanırken kanal dolgusunun en son noktası olması gereken kök ucunun en dar kısmına ulaşıldığında uyarı veren tıbbi cihazdır. Apex locator kanal tedavi başarısını attırdığı gibi, röntgen çekimi ihtiyacınıda azaltarak hastanın röntgen ışınına daha az maruz kalmasını sağlar.

RVG: Tedavisi yapılan dişlerin daha detaylı görüntülenmesini sağlayan bilgisayar destekli sistemdir.

Endodontik Mikromotor: Diş kanallarının 3 boyutlu şekillendirilmesi için kullanılan tıbbi cihazlardır.

Lazer destekli kanal tedavisi: Kanal tedavileri sırasında kök kanal dezenfeksiyonunda lazer kullanılır. Bu sayede lazerin bakteri üremesini önleyen etkisinden faydalanılarak tedavinin daha uzun ömürlü olması amaçlanır.

Endodonti bölümü tedavileri ;

1 Kanal tedavisi

2 Abseli diş tedavileri

3 Diş renklenmelerinde kanal içi beyazlatma uygulamaları

4 Kanal tedavi tekrarları (retreatment)

5 Kanal içi post uygulamaları olarak sıralanabilir.

444 33 68

Randevu Bilgi İçin Arayın

Dentopia  Diş Hastanesi 7 gün 01:00 saatine kadar  hizmet vermektedir. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili her türlü acil müdahale yapılmaktadır, Bahçelievler Şubemiz incili Metrobüs durağına 50 mt ilerisinde E-5 Karayolunun Hava Alanı istikametinde Sağındadır. Acil Dişçi olarak 01:00 saatine kadar 7 gün hizmet vermektedir. 444 3368 numaradan hemen ulaşabilirsiniz.

Online Randevu

image