Diş Hastanesi , Dentopia Bahçelievler ve Bahçeşehir Hastaneleri

Online Randevu

Lamina Diş

Lamina Diş

Lamina Diş

Dişlerimiz; hem konuşmamızı, hem çiğnememizi, hem de güvenle kahkaha atmamızı sağlayarak bireysel ve sosyal yaşantımızı doğrudan etkileyen organlarımızdır. Diş kayıpları, dişlerin renklenmesi ya da şekil bozuklukları yalnızca fizyolojik sıkıntılar doğurmamakta aynı zamanda oluşan estetik problemlerden dolayı psikolojik açıdan da bizleri etkilemektedir.  Sağlıklı, doğal ve yüzümüze yakışan dişler ile ömür boyu genç bir gülümsemeye sahip olmanın öneminin bilincinde olarak hastanelerimizde bu amaca yönelik pek çok hizmet sunmaktayız. Bunları gülüş tasarımı, metal desteksiz tam seramik kuron, zirkonyum kuron ve köprü protezleri, seramik ve kompozit lamina (yaprak porselen) kuronlar olarak sınıflandırabiliriz.

SERAMİK LAMİNALAR

Seramik laminalar, dişlerin sadece ön yüzeyine uygulanan ve bu amaçla yapılan asindirma yapilmaksizin ya da minimal aşındırma sonrası diş yüzeyine yapıştırılan SERAMIK YAPRAK protezlerdir.  Ortodontik tedavinin gerek duyulmadığı ufak çapraşıklıkların varlığında, dişler arasında boşluklar mevcut ise, beyazlatma ile giderilemeyen diş renklenmelerinde, yüzey anomalilerinde, şekil, form ve boyut düzensizliklerinde seramik LAMINALAR IDEAL TEDAVI seçeneğidir.

KOMPOZİT LAMİNALAR (ADEZİV SİSTEM- BONDİNG)

KOMPOZIT LAMINALAR, seramik laminalar ile benzer olarak yüzey anomalileri, şekil, form ve boyut düzensizliklerinin giderilemesi amacıyla diş yüzeyine yapılan ilavelerdir. Kullanılan materyal ise porselen laminalardan farklı olarak kompozit restorasyon malzemeleridir.  Diş yüzeyinden minimum düzeyde doku uzaklaştırılması ya da hiç uzaklaştırılmaması, anesteziye gerek duyulmaması, tek seansta uygulanabilmesi ve ekonomik olması kompozit laminaların başlıca avantajlarıdır.