Yükleniyor...

444 33 68
Hergün : 9.00 - 24:00

Protetik Diş Tedavisi /Protez

images

Protetik Diş Tedavisi /Protez

Doğal dişlerdeki madde kayıplarının, eksik dişlerin ve çevresindeki dokuların, yapay materyaller ile restore edildiği, oral fonksiyonların, estetiğin ve hasta sağlığının düzeltilmesi ve devam etmesini sağlayan bölümümüzdür. Protez tedavileri hareketli ve sabit protezler olarak sınıflandırılır.

Hareketli protezler; Hareketli protez sabit protez yapılamayacak durumdaki diş kayıplarının giderilmesi amacıyla yapılan protezlerdir. Sabit protezlerden farklı olarak takıp çıkarılabilirler.

Total protez ; Doğal dişlerin tamamının olmadığı durumlarda yapılan protez şeklidir, takma diş olarak ta bilinir.

Parsiyel (bölümlü) protez ; Bazı ana dişlerin var olduğu bazılarının da çekilmiş olduğu durumlarda yapılan  takılıp çıkarılabilir protezlerdir.

Diş üstü protezler; Ağızda varolan birkaç doğal diş veya kök üzerine, diş hekiminin yapacağı bazı özel hazırlıkları takiben uygulanan protezlerdir.

Sabit protezler; Eksik veya aşırı madde kaybına uğramış dişlerin, diş dokusuna ve rengine benzer malzemeler kullanılarak yerine konması işlemidir. Porselen kuron yapılmadan önce post-core adı verilen tedavi seçeneği ile aşırı harap olmuş dişlerin kök kanalından destek alınarak mevcut dişin güçlendirilmesi yapılabilir. Dişler kuronlanırken metal, metal destekli porselen, tam porselen (güçlendirilmiş porselen, zirkonyum alt yapılı porselen) gibi farklı malzeme alternatifleri bulunur.

444 33 68

Randevu Bilgi İçin Arayın

Dentopia  Diş Hastanesi 7 gün 01:00 saatine kadar  hizmet vermektedir. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili her türlü acil müdahale yapılmaktadır, Bahçelievler Şubemiz incili Metrobüs durağına 50 mt ilerisinde E-5 Karayolunun Hava Alanı istikametinde Sağındadır. Acil Dişçi olarak 01:00 saatine kadar 7 gün hizmet vermektedir. 444 3368 numaradan hemen ulaşabilirsiniz.

Online Randevu

image