Estetik diş doktoru hekimi hastanesi istanbul,
Estetik Diş Hekimliği

 

Estetik Diş Hekimliği; dişler ve dişleri çevreleyen dokuların (dudaklar, dişeti dokusu ve dişlerin karşıt dişlerle olan ilişkisi, kas-iskelet sistemi) bütünlüğü, uyumu ve görünümü ile ilgilenen ve protez, diş eti hastalıkları, ortodonti gibi birkaç branşının bir arada çalıştığı multi-disipliner bir alandır.

 

Estetik Diş Hekimliği Tedavileri;

 

Dijital Gülüş Tasarımı: Dijital teknolojileri kullanarak kişiye özel estetik bir gülüş dizaynı oluşturulmasıdır.

 

Tam Seramik Kuronlar/ e- max : Dişteki madde kaybının ve diş eksiliğinin olduğu durumlarda tercih edilen, doğal diş görüntüsüne, şeffaflığına en yakın kaplama restorasyonlarıdır.

 

Porselen Lamine Kuronlar: Işık geçirgenliği en yüksek olan ve doğal dişe en yakın sonucu veren, minimal aşındırma (0,3-0,5 mm) gerektiren restorasyonlardır. Yaprak porselen olarak da bilinir.

 

Preperasyonsuz (kesimsiz) Lamine Kuronlar: Doğal dişte aşındırma gerektirmeden, sadece yüzeyine yapıştırılarak en doğal sonucu veren porselen restorasyonlardır. Özellikle dişlerinin arasındaki aralıklardan veya dişlerinin küçük olmasından şikâyet eden hastalarımızda uygulanır.

 

Zirkonyum Kuronlar: Dişteki madde kaybının, birden fazla diş eksiliğinin olduğu durumlarda ve kanal tedavisi vb. tedaviler sonrası dişte meydana gelen mor – kahve renklenmeleri maskelemek amacıyla tercih edilen kaplama restorasyonlarıdır.

 

Kompozit Lamine Restorasyonları: Kompozit dolgu malzemesi ile dişlerin yüzeyine tabakalama tekniği ile yapılan restorasyonlardır. Dişte aşındırma yapılmaz.

 

Bonding Restorasyonu (diastema (aralıklı diş) kapatma): Kompozit dolgu malzemesi ile dişlerin aralıklarının kapatıması ve iki diş arasında kontak oluşturularak estetik görünümün sağlandığı tedavi yöntemidir.

 

Pembe Estetik (diş eti estetiği- gingivoplasti): Güldüğünde diş etinin fazla göründüğü, diş etinde renklenmenin olduğu (sigaraya bağlı mor renklenme) ya da diş etlerindeki seviye farlılıklarının düzeltilmesi için uygulanan periodontal tedaviler bütünüdür.

 

Ortodontik Tedavi: Metal braket, porselen braket ya da şeffaf plaklar ile (invisalign) diş çapraşıklıklarının, diş aralıklarının sıralanıp seviyelemesini içeren tedaviler bütünüdür.

Hizmetlerimiz

Doktorlarımız

WhatsApp