implant diş fiyatları tedavisi özel hastane istanbul
Implant

İMPLANT

Travma, diş eti hastalığı ve çürük gibi çeşitli nedenlerden dolayı doğal dişlerini kaybetmiş hastaların; titanyum veya seramik esaslı yapay köklerin çene kemiğine yerleştirilmesi ve üzerlerine sabit ya da hareketli protezler yapılmasıyla hastanın diş eksikliğinin giderildiği bölümümüzdür.

Standart implant uygulamalarının yanı sıra farklı teknikler ve/veya implantlar ile uygulanır. Bunlar;

All on 4  tekniği 
All on 4 tedavi yöntemi, çenenin arka bölgelerindeki kemiklerde azalma sebebiyle , ön bölgeye 2 rutin implant, 2 de 30-35 derecelik açı ile toplamda 4 implant uygulanması tekniğidir. Bu sayede aynı gün sabit geçici protezlerinize kavuşursunuz. All on four yöntemi ile aynı gün sabit protezlerinizin yapılması sebebiyle, tat alma duyunuz ve yemek zevkinizi hızla değiştirerek yaşam konforunuzu hızla arttırır.

Zigoma (elmacık kemiği) implantlar
Zigoma İmplant; Üst çene kemiğinde ileri derece kemik kaybı olan, çene kemiğinde implant yapılacak düzeyde kemik olmayan hastalarda elmacık kemiklerine yerleştirilen uzun implantlardır. Genel anestezi uygulaması altında yerleştirilen Zigoma implantlar sayesinde aynı gün sabit  protez dişleriniz yapılır.

Lazer ile implant
Diş eti kesilmeden ve dikiş atılmadan implantlarınız kemik içine yerleştirilebilir. Lazer ile yapıldığında implantın kemik ile kaynaşması daha hızlı olacağından, standart bekleme süresine gerek kalmadan  daha kısa sürede implant üstü proteziniz yapılarak dişlerinize kavuşabilirsiniz.

İmplant yapabilmek için yeterli kemik hacminin olmadığı durumlarda yapılacak cerrahi müdahaleler olabilir. Bu operasyonlar;

Ogmentasyon (kemik arttırma):  Uzun süreli dişsizliğe veya yapısal kemik eksikliklerine bağlı olarakimplant yapılacak bölgeye çene kemiğinin diğer bölgelerinden kemik alınarak nakledilmesidir. Bu tedavi yönteminin temel amacı kemiğin yüksekliğini ve kalınlığını arttırarak  implant yerleştirebilmektir.

Kemik Tozu Uygulamaları:
Sinüs Operasyonu; Üst çene kemiğinin implant uygulaması için yetersiz olduğu durumlarda greft (kemik tozu) ve membran gibi  biyomateryaller kullanılarak sinus zarının yukarı kaldırılması işlemidir. Bu sayede dikey boyutta daha uzun çene kemiği  sağlanır ve implant yerleştirilir
Çene Kemiği Genişletilmesi ; Çene kemiğinin implant uygulaması için yetersiz olduğu durumlarda çene kemiğinin enine genişletilme işlemidir. Bu sayede yatay boyutta daha kalın çene kemiği  sağlanır ve implant yerleştirilir.

 

Hizmetlerimiz

Doktorlarımız

WhatsApp